تبلیغات
ایران تسنیم - ابزارهای یادگیری زبان

ایران تسنیم
 
کد آهنگ

قالب بلاگفا

1- دیکشنری (فرهنگ لغت)

بهترین دیکشنری برای یادگیری زبان فرهنگ لغت بابیون هست که ورژن های مختلف دارد. آخرین ورژنش را از اینجا می تونید دانلود کنید.

دانلود Babylon 8.1.0 (لینک از سرور Rapidshare)


رمز: www.p30day.com

هنگام چک کردن لغات در دیکشنری ابتدا به ترجمه انگلیسی آن مراجعه کنید و سعی کنید معنی آن را حدس بزنید سپس به ترجمه فارسی آن نگاه کنید و دقیق ترین آنها را تعیین کنید.

یک تجربه خوب: من مقدار قابل توجهی از پیشرفتهای خودم را در یادگیری زبان مدیون بابیلون هستم چون در کمترین وقت بهترین ترجمه به همراه دقیق ترین تلفظ ها را داشتم.

2- تماشای فیلم

یکی از بهترین روشهای یادگیری تماشای فیلم های زبان اصلی است. ابتدا فیلم را یک بار تماشا کنید و به حرفهایی که زده می شود خوب توجه کنید. سپس فیلم را بار دوم نگاه کنید اما این بار همراه با زیرنویس انگلیسی. برای دانلود زیر نویسها این سایت را به شما پیشنهاد می کنم: http://www.moviesubtitles.org

از نظر من بهترین نرم افزار برای تماشای فیلم نرم افزار KMplayer  است که می توانید از لینک دانلود کنید.

KMPlayer 2.9.4.1436 (لینک مستقیم)

کافی است زیرنویس را از سایت دانلود و هنگام پخش فیلم بر روی نرم افزار بکشید(drag) تا زیر نویس نمایش داده شود.

یک قلم و کاغذ دستتون باشه و هر کلمه یا اصظلاح نا آشنا را بعد از چک کردن در دیکشنری به صورت فهرست وار بنویسید. پس از پایان فیلم کلمات و اصطلاحات را تکرار و با هرکدام حداقل یک جمله بنویسید. سپس فیلم را برای بار سوم تماشا کنید. این بار بدون زیرنویس و سعی کنید کلمات و اصطلاحات جدید را در حین صحبت بازیگران مشخص و به یاد بیارید.

یک تجربه خوب: من حدود 20 فیلم زبان اصلی را با این روش مشاهده کردم. بعد از انجام کارهایی که بهتون گفتم کاغذهایی که کلمات و اصطلاحات جدید را روی آن نوشته بودم روی دیوار اتاقم نصب می کردم و هر از گاهی روی آن مرور می کردم. تا قبل از اینکه به دانشگاه بیایم تعداد لغات و اصطلاحاتی که یادداشت کردم از 2000 تا گذشت و دیوار اتاقم پر از کاغذ شده بود و مادرم از دستم کلافه. عشق دیگه کارش نمیشه کرد.

3- خواندن روزنامه های انگلیسی زبان

یکی دیگر از راههای تقویت زبان خواندن روزنامه های انگلیسی است. خوشبختانه در کشور ما چندین روزنامه هستند که به زبان انگلیسی چاپ می شوند. از مشورترین آنها می توان Iran daily, Tehran Times, Iran News را نام برد. توجه داشته باشید لازم نیست تمام کلماتی را که در یک خبر معنی آن را نمی دانید ترجمه کنید. سعی کنید مفهومی (contextual) بخوانید. هدف از روزنامه خواندن درک مطلب است. قرار است شما بفهمید این خبر چه می خواهد بگوید نه اینکه لغات آن را پشت سر هم چک کنید.

4- سایت های خبری انگلیسی

سعی کنید هر روزه سایت های خبری انگلیسی را چک کنید. برای اینکار بهترین راه این است که به اخبار گوگل با این آدرس بروید: (http://news.google.com/) بر روی گزینه World در قسمت چپ سایت کلیک کنید. با حجم بسیاری از اخبار مواجه می شوید. حال هر کدام از انها را که بیشتر به دلتان می چسبد باز کنید و بخوانید. سعی کنید از هر خبر حداقل یکی دو تا کلمه جدید یاد بگیرید.

 

5- گوش دادن به اخبار، پادکستها و ژورنالهای رادیویی

از بهترین روش های تقویت listening گوش دادن به اخبار و ژورنال های انگلیسی است. از جمله آنها می توان به VOA  و BBC World News اشاره کرد. فایلهای صوتی این اخبار را می توانید از این سایتها دریافت کنید.

از جمله ژورنالهای رادیویی جالب و در عین حال بسیار مناسب برای تقویت لیسنیگ ژورنالهای  The American Storyteller است. این ژورنالها که توسط فردی به نام نلسون لاور آمریکایی قرائت شده موضوعات بسیار جالبی دارند. این ژورنالها را می توانید از سایت رسمی خودش به آدرس زیر دانلود کنید.

http://www.theamericanstoryteller.com

 

 ادامه مطلب

طبقه بندی: آموزش زبان Foreign Language Learning، 
نوشته شده در تاریخ جمعه 21 آبان 1389 توسط شهید گمنام
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ
< مطلب را به بالاترین بفرستید: http://balatarin.com/links/submit?phase=2&; url=[cb:post_href]&title=[cb:post_title]" mce_href="http://balatarin.com/links/submit?phase=2&; url=[cb:post_href]&title=[cb:post_title]"> Balatarinhttp://balatarin.com/images/web2/submit.png" mce_src="http://balatarin.com/images/web2/submit.png" style="border: none; padding: 0px" mce_style="border: none; padding: 0px;"/> /> < مطلب را به بالاترین بفرستید: http://balatarin.com/links/submit?phase=2&; url=[cb:post_href]&title=[cb:post_title]" mce_href="http://balatarin.com/links/submit?phase=2&; url=[cb:post_href]&title=[cb:post_title]"> Balatarinhttp://balatarin.com/images/web2/submit.png" mce_src="http://balatarin.com/images/web2/submit.png" style="border: none; padding: 0px" mce_style="border: none; padding: 0px;"/> >